منبت دکوری گوشه چیست و چه کاربردی دارد؟

منبت کاری شاخه ای از صنعت چوب میباشد. که کاری تزیینی محسوب میگردد. در قدیم ، این هنر چشم نواز با دست توسط استادان منبت روی چوب انجام میگرفت. و علاوه بر مرکز کار، گوشه های کار  هم ، کنده کاری میشد. ولی امروزه ، توسط دستگاه های پیشرفته این عمل روی چوب انجام میپذیرد.

تاریخچه این هنر :

تاریخچه این هنر ؛ از زمان آشنا شدن ایرانیان ، با مصرف چوب آغاز شده است . استفاده از چوب برای ساخت خانه ها مربوط به 4200 سال ، قبل از میلاد مسیح میباشد . قدیمی ترین اثر منبت ، به گفته کارشناسان اهل فن ؛ متعلق به نیمه اول قرن سوم هجری میباشد.

نمونه ای از این هنر زیبا :

برای نمونه از این هنر میتوان ، از شاهکار هنرمندان منبت کار ، روی درب مدرسه شاه سلطان حسین صفوی نام برد . که در گوشه های درب ، منبت هایی زاویه دار طراحی شده است. و به این اثر ، جلوه و زیبایی بسیاری داده. که نظر هر بیننده ایی را به خود ، جلب مینماید.

کاربرد منبت گوشه :

در قدیم گوشه های درب ها ، دیوارها، قاب های سقفی را با منبت از شکل گل با  زاویه نود درجه تزئین میکردند. که در کل تکمیل کننده یک طرح منبت بود.  ولی امروزه این نوع از دکوری ها ، معمولا در ساخت و تزئین درب های لابی لاکچری ،طراحی دکوراسیون منازل ، سرویس خواب چوبی ، صنعت مبلمان ، درب کابینت چوبی کلاسیک ،کنسول آینه ، و قاب ها  ، مورد استفاده قرار میگیرد .

طرح های دکوری گوشه :

طرح های دکوری گوشه  ، به صورت گل یا خوشه هایی از برگ و گل است . که در اشکال هندسی و متنوع طراحی و تولید میگردد. مجموعه تولیدی منبت چوب قربانی  ؛ با در اختیار داشتن بهترین و به روز ترین نرم افزارها ، سخت افزار ها و ماشین آلات CNC ، این نوع از منبت را تولید مینماید . (همواره سعی ما این است ؛ که رضایت شما را جلب نماییم.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *